MODEL HODNOCENÍ RIZIKOVOSTI ÚZEMÍ V ZÁVISLOSTI NA VÝSKYTU PYROTECHNICKÉ ZÁTĚŽE

Michaela Melicharová | 31. 5. 2018 0:00:00
Zařazení: Bezpečnost|Přehledová stať|Číslo 1/2018

Cílem výzkumného projektu č. VI20152018038 s názvem „Interaktivní mapa pyrotechnické zátěže a rizika“ je zvýšení bezpečnosti občanů a infrastruktury na území České republiky za využití komplexního systému poskytující informační podporu při hodnocení rizikovosti území z hlediska výskytu pyrotechnické zátěže. Tento projekt je realizován za finanční podpory Ministerstva vnitra, v rámci programu bezpečnostního výzkumu České republiky 2015–2020 (BV III/1-VS). Následující článek popisuje jednu z klíčových aktivity řešitelského týmu zaměřenou na stanovení způsobu hodnocení rizikovosti území v závislosti na výskytu nevybuchlé munice neboli pyrotechnické zátěže. Výsledný model představuje nezbytný předpoklad pro hlavní výstupy tohoto projektu, kterými jsou metodika a softwarový nástroj.

Článek je dostupný pouze v PDF verzi.

Stáhnout